Zamárdi BalatonNa južnom pobreží v jeho severnej časti nájdete obľúbené letovisko na Balatone – Zamárdi. Nachádza sa asi pri najznámejšom letovisku na Balatone - Siófok a keď sa pozriete smerom cez Balaton, uvidíte na druhom brehu Tihany. Dovolenková destinácia Zamárdi má 2408 obyvateľov a nachádza sa na rozlohe 3223 hektárov. V letovisku Zamárdi sú 2 známe pláže:Veľká pláž - Nagystrand

Ide o jednu z najdlhších pláži na celom Balatone. Má dĺžku až 3 km. Pláž je pokrytá trávou a na niektorých miestach nájdete stromy, ktoré oceníte hlavne počas tropických letných dňoch. Na druhej strane sa nachádza letovisko Tihany. Táto pláž je populárna a aj celkom slušne vybavená. Nájdete tu množstvo reštaurácií a kaviarní. Ak hľadáte aktívnu dovolenku, máte na výber z viacerých športov priamo na pláži.

Zamárdi - pláž NagystrandT-Beach

Ďalšia pláž v Zamárdi je T-Beach. Ide o pieskovú pláž, kde je možné si prenajať lehátka alebo zašportovať priamo na mori napríklad požičaním šľapacieho bicykla. Kupovať lehátko alebo slnečník však nie je nutnosť. Pláže Nagystrand a aj T-Beach sú verejné a bezplatné pláže. T-Beach začína v centre, preto má aj dobrú dostupnosť ku všetkým službám. Vstup do jazera Balaton je pozvoľný a na dne jazera je piesok.

Zamárdi - pláž T-BeachPodvečer nezabudnite na vyhliadku

Ďalšia zaujímavá možnosť v Zamárdi je vyhliadková veža Kőhegyi Kilátó. Od železničnej stanice je vzdialená cca. 1,5 km na juhovýchod. Nachádza sa na mierne vyvýšenom kopci. Uvidíte krásny výhľad na destináciu Zamárdi, Tihany a aj mnohé ďalšie.Ubytovanie v Zamárdi

V tomto letovisku sa nachádzajú zaujímavé ubytovacie zariadia. Môžete si pozrieť našu ponuku ubytovania v Zamárdi. Zarezervujte si aktuálne výhodné ponuky v letovisku Zamárdi:

Booking.com