BalatonJazero Balaton je najväčšie jazero v strednej Európe. Často je označované aj ako maďarské more. Ide o posledný zvyšok mora z treťohôr – Tethys. Podľa našich skúseností ho Slováci z južných regiónov milujú a severné regióny ani poriadne nevedia, kde sa jazero Balaton nachádza. Kvôli čomu sa oplatí navštíviť Balaton?Balaton – najkrajšie pláže len pár kilometrov od Slovenska

V okolí Balatonu nájdeme nádherné pláže. Napríklad letovisko Siófok vám ponúkne aj pieskové pláže, ktoré sú často krajšie než pobrežie Bulharska alebo Grécka. Ak chcete zaujímavé kombinácie piesku vo vode a trávnatý povrch a stromy na pobreží, potom odporúčame Zamárdi. V podstate v každej dedine alebo mestečku pri pobreží je možné kúpať sa priamo v jazere. Ak hľadáte niečo špeciálne, odporúčame termálne jazero Hévíz. Termálne kúpele sú na štýl Islandu, akurát v okolí jazera je zelená príroda. Deti napríklad milujú tobogány a šmykľavky. Čo tak navštíviť Aquapark Anagora v Balatonfüred?

Siófok - plážZaujímavosti o jazere

Aj keď ide o najväčšie jazero v strednej Európe, ktoré má rozlohu až neuveriteľných 1600 km², jeho hĺbka nedosahuje viac, ako mnohé naše plesá alebo malé jazerá, v ktorých sa v lete bežne kúpeme. Jeho maximálna hĺbka je len 11 metrov. Aj práve kvôli tomu je vhodné pre rodiny s deťmi. Pozvoľný prístup ocenia aj mnohí neplavci. Keďže je plytké, veľmi rýchlo sa zohrieva. V lete sa teplota vody môže priblížiť pokojne aj k 30°C. Naopak v zime stačí krátke mrazivé počasie a jazero rýchlo zamrzne.Jazero Balaton nie je len o kúpaní

Ak ste vyznávači krásnej prírody a kvetov, určite sa oplatí navštíviť polostrov Tihany. Každoročne sa tu niekoľko mesiacov koná levanduľový festival. Ak sa vyberiete do Keszthely, nezabudnite sa zastaviť v zámku Helikon. Krásny veľký a historicky zariadený zámok sa stal pýchou Maďarska. Plavba plťkou v jaskyni asi na Slovensku nie je tradičný výlet. V meste Tapolca sa nachádza unikátny jaskynný systém. Člnkovaním po hladine vás prevezie skúsený sprievodca.

Tapolca - jaskyňaUbytovanie na Balatone

V prípade horúcich letných dní je vhodné stráviť na Balatone viac dní. Môžete si vybrať z našej odporúčanej ponuky ubytovania alebo ubytovania priamo pri vode. Niektorí ľudia priamo preferujú hotely, apartmány alebo penzióny. Zvoľte si svoj obľúbený termín a vyberte si niektorú z ponúk ubytovania:

Booking.com