Pláže - BalatonNa najväčšom jazere v strednej Európe sa momentálne nachádza až 127 pláží. Niektoré pláže sú platené a iné bezplatné. Jazero je ocenené modrou vlajkou pre čistotu vody. Pozrite si zoznam krásnych a nami obľúbených pláži na Balatone:

Siófok – Nagystrand

Balatonfüred – Esterházy strand

Balatonfüred – Kisfaludi strand

Balatonlelle – Napfény strand

Keszthely – Városi strand

Zamárdi – Nagystrand


Balaton – pieskové pláže

Ak hľadáte piesok na pláži, ako je tomu napríklad pri pobreží Grécka, Talianska alebo Bulharska, je to možné aj na Balatone. Tieto pláže sú väčšinou platené. Ak si chcete poležať na piesku, odporúčame letovisko Siófok. Ide o najrušnejšie letovisko na Balatone. Netreba však zabúdať, že ide o umelo vytvorené pláže, preto moc neočakávajte, že na pieskových plážach sa budete môcť okúpať zadarmo. Väčšina z nich je spoplatnená.

Siófok - plážPláže s trávnatým povrchom

Aj keď je v Maďarsku teplejšia klíma ako u nás na Slovensku, krajina pripomína Podunajskú alebo Východoslovenskú nížinu. Väčšina pláží na Balatone má trávnatý povrch. Vstup do jazera je takmer všade pozvoľný. Predovšetkým severné oblasti sú plytké a niekedy prejdete aj 200 m a nohou dočiahnete na dno. Vlny sa tu takmer vôbec nevyskytujú. Preto sú letoviská na Balatone vhodné aj pre rodiny s deťmi.

Balaton - plážUbytovanie pri plážach

Slováci často volia možnosť nájsť si ubytovanie priamo pri jazere. Aj my sme pre vás vybrali naše najobľúbenejšie ponuky ubytovania priamo pri vode. Prípadne môžete pozrieť aj alternatívne ponuky ubytovania pri jazere. Ak vás ani tie neoslovili, môžete si vybrať aj z ubytovania, ktoré sa nachádza ďalej od Balatonu:

Booking.com